Hakkımızda

Osmanlı Kılıçları Hakkımızda

Osmanlı Kılıçları olarak İstanbul’da atölyemizde 2000 yılından itibaren hediyelik eşya sektöründe eskiye yönelik kılıçların imalat ve satışını yapmaktayız.

Hediyelik eşya sektöründe dürüst, güvenilir ve kaliteli hizmet sunmak firmamızın değişmez ilkesidir.

Hediyelik eşya sektöründe Osmanlı Kılıçları ile ilgili estetik ve farklı tasarımlar oluşturarak, kaliteden ödün vermeden müşteri beklentilerinin üstüne çıkmak, müşterilerimizin koşulsuz memnuniyetini sağlamak başlıca görevlerimizdendir.

Osmanlı Kılıçları, kalite ve müşteri memnuniyeti esaslı bir ticaret ve hizmet anlayışını benimsemiştir. Bu anlayış kaliteyi sadece hediyelik eşya üretiminde değil satış süreçlerini de içine alan bütün kurumsal boyutlarda gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Her zaman Osmanlı kılıçları ve Osmanlı hediyelik eşya tasar

  •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..AĞZI AÇIKTIR.
  • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
  • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
  • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
  • 4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde kademeli ısıtma tekniği sonrası sabit sıcaklıklarda bekletildikten sonra, son teknoloji temper fırınlarında 500-600 derecelerde , 5-6 saat diliminde minimum 2 meneviş ile istenilen sertliğe düşülür.
  • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir sizlere hizmet etmekten mutluluk duyarız.

Osmanlı Kılıçları


Eskiden Günümüze Osmanlı Kılıçları

Hakkımızda

Osmanlı Kılıçları Hakkımızda

Osmanlı Kılıçları